Early Childhood Matters 2019 – cea mai nouă ediție a publicației editate de Fundația Bernard van Leer

Descoperiți revista Early Childhood Matters 2019, care se adresează atât practicienilor din domeniul copilăriei timpurii, părinților, conducătorilor, dar și societății civile.  Publicație a Fundației Bernard van Leer,…

Citeste mai multe

Inițiativă de informare pentru părinți: tot mai mulți copii manifestă simptome ale sindromului ATCP

ATCP (Angered Temper with Choleric Progression) este un ansamblu de tulburări de comportament cu numeroase manifestări extreme la copii, ce includ comportamente dezadaptive precum izolare, timiditate…

Citeste mai multe

Alfie Kohn revine în România

Cum ar fi să creşti un copil care să nu reacţioneze la frică? Cum ar fi să fii cel care susţine, conştient şi ferm, transformarea…

Citeste mai multe