Step by Step School Hackathon – Ediția a II-a

Step by Step School Hackathon a ajuns la cea de-a doua ediție și, din motive lesne de înțeles, pasionații noștri programatori vor lucra și colabora exclusiv online.

Sâmbătă 6 iunie, de la ora 13, vreme de trei ore și jumătate, elevii Școlii Gimnaziale Step by Step vor lua parte la un hackathon care se anunță plin de surprize. De data aceasta tema nu va fi cunoscută până în momentul în care prin intermediul aplicației ZOOM se va da startul evenimentului. Doza de mister a fost adăugată pentru a face experiența mai distractivă.  Elevii Școlii Gimnaziale Step By Step trebuie să își pregătească calculatorul, creativitatea și abilitățile de cooperare și programare.

Oare cum se vor descurca? Oare distanța față de coechipierii lor îi va descuraja? Oare emoțiile vor interveni?

Apasă pe link-ul de mai jos pentru a te înscrie la newsletter-ul nostru și vei afla câștigătorii Hackathonului și povestea lor!

Sunt de acord să primesc informații despre Step by Step School Hackathon.