Hai să vorbim cu specialiștii despre vaccinare!

Direcția de Sănătate Publică a Municipiului București vine la Școala Gimnazială Step by Step  pentru a răspunde tuturor întrebărilor care ne frământă în legătură cu vaccinarea anti-Covid19.

Îți este teamă de reacțiile adverse, Consideri că tu nu vei contracta virusul, Ai trecut prin boală anul trecut și crezi că ai imunitate, Ce riscuri implică vaccinul, Oare să-mi vaccinez copilul – acestea sunt doar câteva din întrebările la care vor răspunde Dr. Oana NICOLESCU – director executiv al Direcției de Sănătate Publică a Municipiului București, împreună cu Dr. Emilian IMBRI – fost manager al Spitalului Clinic Dr. Victor Babeș.

Întâlnirea face parte din campania pro-vaccinare a Direcției de Sănătate Publică a Municipiului București “Pentru mine este important să te vaccinezi, pentru tine?și va fi găzduită de școala noastră marți, 31 august, începând cu ora 13.